Home » Komunikaty prasowe » Audioteka.pl: AudioKomunikacja

Audioteka.pl: AudioKomunikacja

22/04/2013 , Kategoria:
W Światowym Dniu Książki spotkasz Lema w tramwaju.   Z okazji Światowego Dnia Książki już jutro, 23 kwietnia 2013 roku, około godziny 10:30 z przystanku Metro Centrum w kierunki Żoliborza w trasę wyruszy specjalny tramwaj, w którym mieszkańcy stolicy usłyszą fragmenty książki czytane na żywo. Jest to zwieńczenie trwającej od 19 kwietnia akcji AudioKomunikacja, organizowanej przez serwis Audioteka.pl i Zarząd Transportu Miejskiego.
Tramwaj z niespodzianką

23 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Książki po ulicach Warszawy będzie kursował specjalny tramwaj, w którym Marta Kielczyk będzie czytać fragmenty powieści „Niezwyciężony” Stanisława Lema. Będzie to punkt kulminacyjny akcjiAudioKomunikacja, która trwa od 19 kwietnia.

Spadek czytelnictwa w Polsce jest według mnie ważnym problemem społecznym. Akcja AudioKomunikacja ma zachęcić Polaków zarówno do czytania, jak i słuchania książek – mówi Łukasz Kosman, dyrektor zarządzający Audioteki. Z okazji Światowego Dnia Książki, przypadającego 23 kwietnia przygotowaliśmy specjalną atrakcję dla mieszkańców Warszawy – tramwaj, w którym dziennikarka i prezenterka Panoramy – Marta Kielczyk, będzie czytać książkę na żywo. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na to, że komunikacja miejska jest idealnym miejscem do czytania książek i słuchania audiobooków – dodaje Kosman.

Tramwaj wyruszy 23 kwietnia br. z przystanku Centrum 08 i wykona jeden kurs na trasie: Centrum 08 –  Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa –  Stawki – Jana Pawła II – Rondo Radosława – Jana Pawła II – Broniewskiego – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – al. Solidarności – Towarowa – rondo Daszyńskiego – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Dw. Centralny – most Poniatowskiego – al. Waszyngtona – Wiatraczna – (powrót) – al. Waszyngtona – most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Centrum. Planowany czas rozpoczęcia kursu to godzina 10:30. Ze względu na możliwość kilkuminutowego wcześniejszego lub późniejszego odjazdu tramwaju, wszyscy zainteresowani przejażdżką proszeni są o wcześniejsze przybycie na przystanek. Tramwaj będzie zatrzymywał się na wszystkich napotkanych na trasie przystankach.

60 proc. Polaków nie czyta

Z raportu o stanie czytelnictwa*/ z marca br. wynika, że w 2012 roku prawie 60 proc. Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Spadek czytelnictwa w dużym stopniu związany jest z trybem i tempem życia. Skraca się czas przeznaczany na przyjemności i rozrywkę, a wydłuża czas poświęcany m.in. na dojazdy do pracy.

Dzięki wspólnej inicjatywie z portalem Audioteka.pl, chcemy zachęcić naszych pasażerów do codziennego obcowania z kulturą oraz zwiększenia kontaktu z książkami – mówi Leszek Ruta, dyrektor Zarząd Transportu Miejskiego.

Audiobooki w autobusach

Od 19 do 23 kwietnia w wybranych liniach autobusowych zamiast lektora zapowiadającego kolejny przystanek można usłyszeć fragment książki. Audiobooki emitowane w autobusach przygotowane zostały przez serwis Audioteka.pl i  ZTM.

Zapraszamy do zapoznania się z Kartą Prezentową Audioteka.pl